Fokus: Deputetët e Mijallkovit, Kasamit e Selës mund t’ia zënë vendin BDI-së në Qeverinë e Zaevit

Javorja maqedonase “Fokus” në numrin e ri ka analizuar pozicionet e partive politike në vigjilje të presidencialeve, posaçërisht pas qëndrimit të integristëve të Ahmetit për të dalur me kandidatin e tyre për President, përcjellin portalet maqedonase.

Sipas kësaj gazete, nëse Ahmeti vendosë të tërheq përkrahjen për kandidatin e LSDM-së për President, Zaev mundet BDI-në ta zëvendësojë në Qeveri me 8-shen “e Mijallkovit” por edhe me partitë e vogla opozitare të Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës.

In : Aktuale

Loading...
loading...