Gjermani: “Luftë” e vërtetë midis familjes serbe e asaj shqiptare, katër të plagosur

Një mosmarrëveshje afatgjate, midis dy familjeve të mëdha fqinje në Wuppertal-Vohwinkel të Gjermanisë, të hënën ka eskaluar në betejë të vërtetë. Katër persona kanë pësuar plagë të rënda dhe janë dërguar nëpër spitale, shkruan „Express“, njofton portali „Shtegu.com“. Policia gjermane tashmë i ka filluar hetimet më të hollësishme.

Në rrugë të hapur, anëtarët e të dy familjeve janë zënë duke përdorur thika, mjete të tjera sulmi dhe gaz lotsjellës, duke i shkaktuar njëri-tjetrit lëndime të rënda trupore. Katër persona të moshës 31-, deri 61-vjeçare janë dërguar nëpër spitale.StrugaLajm
Loading…


loading…