Goditi vjehrrin me thikë dhe hodhi djalin nga shkallët, dënohet me 5 vite burg shqiptari në Austri

Dënohet me 5 vite bur g nga gjykata austriake shqiptari që plagosi vjehrrin e tij.

Sipas medieve austriake, babai i katër fëmijëve Besim Z., 40 vjeç qëlloi me th ikë vjehrrin e tij, duke e plagosur ditën kur në shtëpi festohej ditëlindja e 15-të e djalit.

Ai u dënua me 5 vjet burgg për pla gosje të rëndë, ndërsa i ka shpëtuar akuzës për tentativë vrasje.

Ngjarja ka ndodhur në 8 dhjetor të vitit të kaluar në një festë familjare, ku 40-vjeçari hodhi nga shkallët djalin e tij për shkak të mungesës së respektit.StrugaLajm

Konflikti mes Besimit dhe vjehrrin kishte nisur për shkak se ai dhe e shoqja nuk e donin si burrë për vajzën e tyre.

Mësohet se konflikti ka qenë për arsye ban ale, pasi vjehrri ka kërkuar që të shkonin në një lokal, ndërsa 40-vjeçari ka këmbëngulur që festa të jetë në shtëpi.

Kur vjehrri ka tentuar të ikë, kaq mjaftuar që të shpërthejë konfliktidhe Besimi ka marrë thi kën duke e go ditur disa herë në shpinë dhe qafë.

In : Rajoni

Loading...
loading...