Katër peshkaqenë kapen në brigjet e Himarës

Jo një por plot katër peshkaqenë të veçantë janë kapur në brigjet e Vlorës.

Fjala është për peshkaqenin Ngjalë, i njohur në latinisht si Centrophorus Tessellatus. Kjo specie gjendet në masë në brigjet e detit Mesdhe dhe është kapur nga peshkatarët në zonën e Himarës.StrugaLajmStrugaLajmStrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...