Njihuni me Esën, ushtaraken “yll” të forcave ajrore shqiptare (FOTO)

Esa është një vajzë nga Mirdita që pasi ka mbaruar studimet në Administrim Biznes dhe ka punuar në bashkinë Rrëshen, ka vendosur të angazhohet në forcat e armatosura shqiptare.

Ajo është pjesë e forcave ajrore të Ministrisë së Mbrojtjes. Në ditën e hyrjes në NATO, vjen nëpërmjet një fotografie që tregon edhe angazhimin e saj me uniformën ushtarake.

Fotografia në një prej helikopterëve të Forcave Ajrore e kthen atë në imazhin më të bukur të ushtrisë shqiptare në këtë përvjetor të antarësimit në NATO.

Por Esa Kola nuk është vetëm një vajzë që kërkon maksimumin në profesionin e saj, ajo ka gjithashtu një bukuri të lindur që mahnit me format dhe pamjen e saj.StrugaLajm


Loading...
loading...