Aktuale

Aktuale Kulturë Struge

Veprimtari Strugan Agni Dauti, boton librin me dy tituj:Ah, kjo tokë… Krisma të hidhura!

Doli nga shtypi libri i tretë i autorit Agni Dauti, "Ah kjo tokë… Krisma të Hidhura!". Një prurje e re...
Read More
Aktuale

Sot pritet të zgjidhen zëvendësministrat

Kuvendi sot do të mbajë seancën e 11-të, ku duhet të votohen zëvendësministrat në Qeveri, me çka do të kompletohet...
Read More
Aktuale

Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime

Ministria e Punëve të Brendshme ka ngritur kallëzim penal kundër nipërve të Ali Ahmetit, Drin Ahmetit dhe Besian Ahmetit, por...
Read More
Aktuale

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

Siç njoftuam, me vendim të Trupit Koordinues Politik të VLEN-it sot është formuar Komisioni për çështjet e zgjedhjeve, emërimeve dhe...
Read More
Aktuale

44 vjeçari nga Struga paditet për shitje droge

SPB- Ohër ka paraqitur një kallëzim penal kundër një personi 44-vjeçar nga fshati Oktis i Strugës, për shkak të dyshimeve...
Read More
Aktuale

Vdes një person në plazhin e Durrësit

Një 73-vjeçar ka humbur jetën pasi dyshohet se ka pësuar arrest kardiak sapo ka rënë në kontakt me ujin në...
Read More
Aktuale

Ulen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së Maqedonisë...
Read More
Aktuale

“Idarja” në Maqedoni një familje i kushton 1 mijë euro !

Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për 245...
Read More
Aktuale

Masakër në Kroaci: Një person futet në shtëpinë e pleqve, vret pesë persona

Pesë persona janë vrarë sot në shtëpinë e të moshuarve në Daruvar të Kroacisë. Mediumi kroat ‘mojportal.hr’ raporton jo-zyrtarisht se...
Read More
Aktuale

Mërgimtarët mbushin Strugën, hotelierët fërkojnë duart

  Gazetar: Miki Trajkovski Mërgimtarët që jetojnë në Evropën Perëndimore dhe Amerikë e mbushën Strugën. Bizneset dhe hotelierët vendas kanë...
Read More
Aktuale

Inspektorët e AUV kontrolle të shtuara në Strugë,Ohër -Mbyllen 8 lokale

Inspektorët e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) javën e kaluar (nga 16 deri më 19 korrik) kryen kontrolle të...
Read More
Aktuale

Kryetarët e Partisë Demokratike në të gjitha 50 shtetet federale në SHBA e mbështetën kandidaturën e Harisit

Krerët e Partisë Demokratike në të gjitha 50 shtetet federale të SHBA-së e mbështetën nënpresidenten Kamala Haris si kandidate të...
Read More
Aktuale

Kini kujdes kur e kombinoni peshkun me këto ushqime!

Nëse nuk merrni mjaft omega 3 të thartirave yndyrore të cilat i përmban peshku, rrezikoni sëmundjen e zemrës dhe sëmundjen...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Në Zvicër arrestohen 8 këngëtare e striptiste shqiptare

Policia Kantonale e Zyrihut, pas një kontrolli të bërë në një klub nate në Embrach ka arrestuar 10 persona, përfshirë këtu edhe menaxherin e klubit. Siç bën të ditur polizeinews.ch, bëhet...
Read More

Qemal Toska (Mali), strugani që jeton në Amerikë sjell këngën “UNDERGROUND”

Qemal Toska(Mali ) i cili  ka nisur rrugtimin e tij si kengetar i ri vjen me një projekt të ri  . Këtë herë ai prezantohet  me singelin e tij te...
Read More

Në Strugë digjet nga zjarri një makinë

Në SP në Strugë dje në orën 6.53 minuta është denoncuar se në rrugën “Partizanska” në afërsi të stadiumit “Karaorman” është përfshirë në zjarr një makinë motorike “SAAB”, pa targa....
Read More

PSE PRODUKCIONI MUZIKOR I RTM-së – AI NË GJUHEN SHQIPE, FARE NUK EKZISTON?

Shruan: Sabaudin ZHUTA Ka shum vite që në RT e Maqedonisë produkcioni muzikor, ai në gjuhen shqipe nuk ka realizuar kurrfar incizimesh të reja e që do ta furnizonin fonoteken...
Read More

Edhe një sukses i sportistëve të K.K “DRINI”nga Struga

  Dje (8.04.2017), në Shkup u mbajt Turneu Ndërkombëtar në Karate "Gazi Baba Open 2017" ku morën pjesë garues nga : Shqiperia, Bulgaria, Slovenia, Ukraina, Serbia, Bosna dhe Hercegovina dhe...
Read More

Kush po luan me zjarrin në Maqedoni?!

Kuvendi një kohë të gjatë është ngatërruar në diskutimet maratonike procedurale. Udhëheqësia e VMRO-së me ngulm kërkon zgjedhje të reja, ndërsa LSDM tenton formimin e qeverisë së re. Institucionet gjenden...
Read More

”Mustafa Celebiu” dhe Myftinia e Strugës janë gati, pritet përurimi!

Pas finalizimit të punimeve për zgjerimin dhe konservimin e xhamisë “Mustafa Çelebiu”, një nga objektet sakrale nga më të vjetra të besimit islam në qytetin e Strugës si dhe ndërtimit...
Read More
1 7,111 7,112 7,113 7,114 7,115 7,131

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...