Aktuale

Aktuale

Në valën e sezonit të dasmave! Dogana sekuestron shumë fustane

Gjatë javës së kaluar, doganierët kanë parandaluar disa tentime për kontrabandim të mallrave të ndryshme, prej ku janë sekuestruar përkohësisht...
Read More
Aktuale Kulturë Struge

Veprimtari Strugan Agni Dauti, boton librin me dy tituj:Ah, kjo tokë… Krisma të hidhura!

Doli nga shtypi libri i tretë i autorit Agni Dauti, "Ah kjo tokë… Krisma të Hidhura!". Një prurje e re...
Read More
Aktuale

Sot pritet të zgjidhen zëvendësministrat

Kuvendi sot do të mbajë seancën e 11-të, ku duhet të votohen zëvendësministrat në Qeveri, me çka do të kompletohet...
Read More
Aktuale

Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime

Ministria e Punëve të Brendshme ka ngritur kallëzim penal kundër nipërve të Ali Ahmetit, Drin Ahmetit dhe Besian Ahmetit, por...
Read More
Aktuale

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

Siç njoftuam, me vendim të Trupit Koordinues Politik të VLEN-it sot është formuar Komisioni për çështjet e zgjedhjeve, emërimeve dhe...
Read More
Aktuale

44 vjeçari nga Struga paditet për shitje droge

SPB- Ohër ka paraqitur një kallëzim penal kundër një personi 44-vjeçar nga fshati Oktis i Strugës, për shkak të dyshimeve...
Read More
Aktuale

Vdes një person në plazhin e Durrësit

Një 73-vjeçar ka humbur jetën pasi dyshohet se ka pësuar arrest kardiak sapo ka rënë në kontakt me ujin në...
Read More
Aktuale

Ulen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së Maqedonisë...
Read More
Aktuale

“Idarja” në Maqedoni një familje i kushton 1 mijë euro !

Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për 245...
Read More
Aktuale

Masakër në Kroaci: Një person futet në shtëpinë e pleqve, vret pesë persona

Pesë persona janë vrarë sot në shtëpinë e të moshuarve në Daruvar të Kroacisë. Mediumi kroat ‘mojportal.hr’ raporton jo-zyrtarisht se...
Read More
Aktuale

Mërgimtarët mbushin Strugën, hotelierët fërkojnë duart

  Gazetar: Miki Trajkovski Mërgimtarët që jetojnë në Evropën Perëndimore dhe Amerikë e mbushën Strugën. Bizneset dhe hotelierët vendas kanë...
Read More
Aktuale

Inspektorët e AUV kontrolle të shtuara në Strugë,Ohër -Mbyllen 8 lokale

Inspektorët e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) javën e kaluar (nga 16 deri më 19 korrik) kryen kontrolle të...
Read More
Aktuale

Kryetarët e Partisë Demokratike në të gjitha 50 shtetet federale në SHBA e mbështetën kandidaturën e Harisit

Krerët e Partisë Demokratike në të gjitha 50 shtetet federale të SHBA-së e mbështetën nënpresidenten Kamala Haris si kandidate të...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Potenciali turistik i Maqedonisë në Panairin për turizëm në Tiranë

Agjencia e Maqedonisë për Promovimin dhe Mbështetjen e Turizmit (APMT) e prezentoi ofertën turistike të Maqedonisë para 73 ekspozuesve dhe mysafirëve në panairin e parë ndërkombëtarë për turizëm Mediteranian tourism fair...
Read More

Ky është shqiptari që u bë hero pas sulmit në Stokholm, ja çka ka bërë (Foto)

Shqiptar Oseku ishte duke ecur për në shtëpi, kur papritmas hasi në kaosin e sulmit të së premtes në Stokholm të Suedisë. Më pas ai mori vendim, që së bashku...
Read More

Plasari: Sorosi, ky këlysh kurve, erdhi në Shqipëri nga p…i s’ëmës për të më sulmuar

I ftuar dje në emisonin e Adi Krastës në TCH, studiuesi Aurel Plasari ka shprehur troç mendimin e tij për George Soros dhe përplasjen e madhe që pati me të...
Read More

Kamata të kripura

Përkundër kamatave të ulëta që i imponon Banka Popullore e Maqedonisë, megjithatë trendi i uljes së kamatave të kredive rrjedh në mënyrë të ngadalshme, shkruan gazeta KOHA. Ulja e shkallës...
Read More

Tërmeti e drodhi sërish Shkupin!

Sonte përsëri është dridhur Shkupi nga një tërmet i ri. Tërmeti ka ndodhur në orën 21:12 dhe ka qenë me intensitetit të dobët, njofton TetovaSot. Këto informacione janë publikuar edhe...
Read More

10 vjet burg për shqiptarin që “mbyti” gruan me fustanin e saj

Gjykata e Landit në Regensburg, Gjermani, i ka shqiptuar dënimin me 9 vjet e tre muaj burg një shqiptari me shtetësi gjermane, shkruan tvaktuell.com. Personi 46 vjeçar është dënuar për...
Read More
1 7,110 7,111 7,112 7,113 7,114 7,131

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...