Aktuale

Aktuale

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh ministër i Brendshëm, Ivica Daçiq, ka thënë se një zyrtar policor është vrarë në qytetin perëndimor...
Read More
Aktuale

Kuvendi caktoi seancën, ja kur pritet të votohen zv/ministrat

Kuvendi e ka caktuar seancën për zëvendësministra në Qeveri për më 23 korrik, me çka tërësisht do të kompletohej ekipi...
Read More
Aktuale

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Izet Mexhiti ndodhet në Londër, në Samitin...
Read More
Aktuale

Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

Një përleshje e armatosur ka ndodhur në Çair këtë mbrëmje.Sipas informacioneve jozyrtare bëhet fjalë për përleshje mes grupeve kriminale ndërsa...
Read More
Aktuale

Evitohet tragjedia/Tentoi të hidhej në Bunë me 4 fëmijët, 27-vjeçarja në proces divorci. Policia u sinjalizua nga familjarët

Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga Policia në Shkodër, pasi një 27-vjeçare po tentonte të hidhej në lumin Buna...
Read More
Aktuale

Uji në liqenin e Ohrit ishte sot 26 gradë

Temperaturat në tre liqenet natyrore në vend edhe më tej janë ende mbi mesataren për muajin korrik. Në liqenin e...
Read More
Aktuale

205 fshatra në Maqedoni nuk kanë asnjë banor

205 vendbanime në Maqedoninë e Veriut nuk kanë aspak popullatë, ndërsa 215 vendbanime kanë më pak se 10 banorë. Këto...
Read More
Aktuale

Ja drejtorët që i emëroi sot qeveri

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dje në seancën e gjashtë ka marrë disa vendime për emërimin e disa...
Read More
Aktuale

Strugani Alen Derbani eshte zv/ministri i ri i drejtësisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut i propozoi Kuvendit emrat e mëposhtëm për zëvendësministrat, me ç’rast ekipi qeveritar kompletohet...
Read More
Aktuale

VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së – Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është fajtore për eksodin e të rinjve shqiptarë

Koalicioni VLEN është deklaruar pas seancës së mbrëmshme të Qeverisë, në kuadër të së cilës u miratua ribalanci i Buxhetit....
Read More
Aktuale

5601 persona kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë

Vende të ndryshme kanë rregulla të ndryshme për marrjen e shtetësisë. Disa lejojnë mbajtjen e dy ose tre pasaportave, e...
Read More
Aktuale

Mickoski: Gjendja me buxhetin është alarmante, mungojnë para

Kryeministri Hristian Mickoski thotë se gjendja me Buxhetin është alarmante dhe se mungojnë para për çka organet e hetuesisë do...
Read More
Aktuale

Gjërat që nuk duhet t’i lini në makinën tuaj kur është shumë nxehtë

Gjatë stinës së verës, lënia e disa artikujve në makinën tuaj mund të jetë e rrezikshme dhe e rrezikshme jo...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Komuna e Strugës i kundërpërgjigjet Avdulla Qazimoski:Do shkarkohesh, shkaku i papërgjegjësisë dhe obstruksionit

  Komuna e Strugës në një reagim deri te Strugalajm.com pas zhvillimet  të  sotshme në Këshillin komunal të Strugës  sjelljen e kreut të Këshillit Avdulla Qazimoski e ka kualifikuar si...
Read More

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Seanca e peshëdhjetë e pesë e Këshillit Komunal të Strugës edhe pse ishte caktuar nga administrata Komunale nuk u zhvillua sepse kreu i Këshillit, Avdulla Qazimoski nuk pranoi ta drejtojë...
Read More

Hotelieria një nga bizneset me rritje më të shpejtë në Strugë,Ohër dhe Shkup

Numri i hoteleve në Maqedoni është rritur prej 147 në vitin 2010, në 229 në fund të vitit 2015. Kjo do të thotë se në periudhë prej pesë vitesh në...
Read More

BDI-ja e Misllodezhdës nominon Merkon,Pollozhanin dhe Metën për kryetar të Strugës

Edhe Këshilli Vendor i BDI-së në fshatin Misllodezhdë i Strugës ka zhvilluar takim ku ka bërë nominimet e kandidaturave për kryetar Komune si dhe për bartës liste. Për kryetar ka...
Read More

BDI-ja e Llabunishtit propozon Ramiz Merkon për kryetar të Strugës

Edhe Këshilli Vendor i BDI-së në Llabunishtë ka zhvilluar sonte takim  ku ka caktuar kandidaturat për bartës liste, si dhe për kryetar Komune të Strugës.Sic informon Rashit Mehmedoski kryetar i...
Read More

BDI-ja e Livadhisë propozon këto emra për kryetar të Strugës!

Edhe Këshilli Vendor i BDI-së në fshatin Livadhi të Strugës ka zhvilluar takim ku ka bërë nominimet e kandidaturave për kryetar Komune si dhe për bartës liste. Për kryetar ka...
Read More
1 7,109 7,110 7,111 7,112 7,113 7,123

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...