Pendarovski: Nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, ja kush bëhet Kryeministër

Presidenti i Vendit, Stevo Pendarovski në pres konferencën e sotme pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, dhe Kuvendi nuk vetë-shpërbëhet atëherë Spasovski do të jetë kryeministër teknik në 4 vitet e ardhshme.

Këto interpretime të Pendarovskit vijnë pas takimit që pati me kreun e VMRO-së, Micksoki, ky i fundit që u ankua se përse iu nda mandati Zaevit pasi nuk dëshmoi se ka shumicën.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...