Rruga në Turqi shpallet si më e rrezikshmja në botë

Rruga më e rrezikshme në botë, një udhë që duket se të con drejt ferrit,  ku kanë humbur jetën dhjetëra udhëtare vitet e fundit, ndodhet në Turqi.

Sipas një organizate që hulumton rrugët më të rrezikshme në botë, rruga “D915 Bayburt” është në vendin e parë.

Kjo rrugë është 50 kilometra e gjatë dhe ka 29 kthesa shumë të rrezikshme.StrugaLajmStrugaLajm

Rruga, që ishte ndërtuar nga ushtarët rus më 1916-ën.StrugaLajm

Ajo është aq rrezikshme sa në disa kthesa është shumë e vështirë  të kthehesh për shkak se nuk ka anësore dhe mund të biesh nga një lartësi marramendëse./SYRI.net/

ImageImageImage


Loading...
loading...