Sulm në Zvicër, pesë të plagosur

Pesë persona janë plagosur sot, dy prej tyre seriozisht, në një sulm nga një person i paidentifikuar në qytetin zviceran Schaffhausen, ka njoftuar policia.

Pjesët qendrore të qytetit në kufirin gjerman janë mbyllur pas sulmit, ndërsa policia po kërkon sulmuesin, shkruan BBC.StrugaLajmStrugaLajm

Policia dhe ambulancat janë në vendin e ngjarjes dhe helikopterët e shpëtimit po qarkullojnë lart, citohet të ketë thënë zëdhënësi i policisë Cindy Beer.StrugaLajm

Policia nuk dhënë detaje të tjera lidhur me sulmin.

In : Aktuale

Loading...
loading...