Të martën dhe të enjten mbi 40 gradë Celsius, nga e enjtja ulje të temperaturës

Deri të martën dhe të mërkurën, kur priten mbi 40 gradë Celsius në ditët më të ngrohta në Maqedoni, vazhdon periudha e motit kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë.

Sipas DPHM, nesër pasdite në pjesët malore do të ketë kushte për paraqitje lokale të shiut afatshkurtër dhe bubullima. Temperatura e ditës deri të mërkurën do të jetë në rritje graduale.StrugaLajmStrugaLajm

Ndryshim i caktuar i motit i përcjell me erë të përforcuar veriore dhe ulje të temperaturës së ditës për rreth pesë gradë pritet të enjten dhe të premten.StrugaLajm

Ulja e temperaturës së ditës do të vazhdojë edhe gjatë fundjavës së ardhshme kur moti do të jetë jostabil dhe me reshje lokale të rrëmbyeshme me shi, bubullima dhe erë të fuqishme.

In : Aktuale

Loading...
loading...