Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e lëkundjeve ka qenë në veri të vendit, por dridhja e tokës është ndjerë dhe në Tiranë. Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare njofton se tërmeti me magnitudë 4.7 është regjistruar 14 km nga Kopliku, Malësi e Madhe.

Loading...
loading...Loading…


loading…