Zbulohet identiteti i personit që u mbyt në liqen

Dimitri A. (61) nga Ohri është personi trupi i pajetë i të cilit dje është nxjerrë nga ujërat e Liqenit të Ohrit tek plazhi Saraishte në pjesën e vjetër të qytetit.

Sipas kumtesës së policisë, trupi i tij është vërejtur në ujërat e liqenit rreth orës 17:50, në rreth katër ketra thellësi dhe largësi prej rreth dhjetëra metra nga bregu perëndimor.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes është kryer nga ekipe policore në prezencë të prokurorit publik.StrugaLajm

Në trupin e pajetë nuk janë vërejtur gjurmë të dhunës. me urdhër të prokurorit publik, sot mbi trupin e viktimës do të bëhet autopsi.

In : Aktuale

Loading...
loading...