Zviceranët për Xhakën: Shkriu Moskën! (Video)

Albian Ajeti po ashtu luajti nga minuta e parë dhe ka marrë notën 6.1. Vëllai i Ajetit shënoni një gol, por iu anulua për pozicionin jashtë loje. Komenti i portalit “blick.ch” ishte fantastik për Taulant Xhakën: “Shkrin Moska e ftohtë, ne jemi ngrohur! Arsyeja: Taulant Xhaka i jep fitoren Basel ndaj CSKA me atë gjuajtje fantastike.

Pothuajse gjysmë ore është në kryeqytetin rus, ai shtyn përpara, merr shpejtësi dhe pastaj shqiptari del në skenën e tij, nga 20 metra, gjuan. Një e shtënë si një dash dhe është gol!” Ishte goli i parë i mesfushori shqiptar në Champions League dhe fati deshi që edhe skuadra e tij të fitojë.

StrugaLajm

 

In : Aktuale, Sport

Loading...
loading...©