Ja kundërshtarët e Shqipërisë, në Botërorin 2022!

Shqipëria ka mësuar sot përmes shortit kundërshtarët në kampionatin botëror Katar 2022. Shqipëria do të jetë pjesë e grupit të parë, me Anglinë, Poloninë, Hungarinë Andorrën dhe San Marinon. Ndërsa Kosova do të jetë në grupin B me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Botërori do të luhet në Qatar, nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor./

In : Aktuale

Loading...
loading...