Ali Ahmeti: Sa jemi afër, aq jemi edhe larg në bisedimet me Zoran Zaev

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit me kreun Socialdemokrat Zoran Zaev, në deklarat për media tha se bisedimet tani kanë filluar, por shpreson që palët të kenë vullnetin e fortë për t’i tejkaluar dallimet.- Advertisement –

“Ne tani kemi filluar nuk ka shumë takime që janë bërë sot është takimi i dytë dhe unë shpresoj që të gjitha palët do të kenë vullnetin e fortë për t’i tejkaluar ato dallime, vështërsitë të cilat janë duke u menduar”, tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

Ndërsa për bisedimet me LSDM, kreu integrist tha se sa janë afër, aq janë edhe larg.- Advertisement –StrugaLajm

“Unë mendoj se sa jemi afër, aq jemi edhe larg, por gjithmon palët duhet të kenë parasysh interesat madhore të shtetit”, theksoi kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

In : Aktuale

Loading...
loading...