Gruevski:LSDM-ja po bllokon punën në autostradën drejt Strugës dhe Ohrit!

LSDM me ardhjen e saj në pushtet po bllokon gjithçka, për disa punë të publikuara i bllokon dhe nuk i bën aspak siç janë disa projekte në kulturë, arsim e sport, kështu akuzon lideri i VMRO-së Gruevski, transmeton Zhurnal.mk

Ai sot në pjesën e Ohrit ka deklaruar edhe pse janë bllokuar punët për realizimin e autostradës Ohër-Kërçovë.

“Qëllimi i kësaj është që të tregojnë se dhe ato kontribojnë në këtë projekt, projekt që e miratoi qevria e kaluar duke siguruar kështu 374 milion euro për ndërtimin e autostradës Kërçovë-Ohër e cila tashmë gjysma ka mbaruar, me ardhjen e tyre në pushtet bllokuan punën edhe pse e panë që në punë ishin 1.200 persona dhe mbi 500 maqineri”, thekson mes tjerave Gruevski duke shtuar se është për të ardhur keq për këtë që bën LSDM sepse në fund humb vetëm populli.StrugaLajm

 

In : Aktuale

Loading...
loading...