Koronavirusi, qytetarët amerikanë do të marrin nga 1 mijë e 200 dollarë në gusht

Sekretari i Financave i SHBA-së Steven Mnuchin tha se republikanët janë të gatshëm, në mes të epidemisë së koronavirusit, të realizojnë paketën e ardhshme të ndihmës të hënën dhe se ata kanë marrë mbështetjen e Shtëpisë së Bardhë.

Mnuchin premtoi një raund të ri prej 1,200 dollarësh si stimulim, të cilat mund të arrijnë në gusht.StrugaLajm

SHBA ka regjistruar mbi 4.3 milionë raste me koronavirus dhe rreth 150 mijë të vdekur.

In : Aktuale

Loading...
loading...