Ramazani po afron, ja kur fillon agjërimi për besimtarët…

StrugaLajmStrugaLajm

Muaji i shenjtë i ramazanit dhe agjërimi është një nga shtyllat e Islamit dhe zgjatë nga agimi deri në perëndimin e diellit.

Nga populli jonë ku dominon besimi Islam, Ramazani praktikohet shumë, shkruan “Kosovarja”StrugaLajm

Muaji i Ramazanit sipas kalendarit pritet të fillojë me 11 Mars, ditën e Hëne dhe do të përfundojë në 8 Hëne , ditën e enjte.

Ramazani konsiderohet si periudhë reflektimi ku trupi dhe shpirti pastrohen nga negativiteti, dhe mbushen me mirësi dhe devotshmëri.

In : Aktuale

Loading...
loading...