Filipçe:Struga një viktimë nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 680 testime ndërsa janë regjistruar 80 raste të reja me koronavirus.
Instituti për Shëndet Publik njofton se 97 pacientë e kanë fituar betejën kundër koronavirusit.
Në kushte spitalore, jetën e kanë humbur tre persona.
Një pacient nga Shkupi (48), Struga (78) dhe Strumica (68).
Numri i pacientëve të diagonstifikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 2 1193, numri i pacientëve të shëruar është 16 397, i të vdekurve 800, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive është 3 996.

In : Aktuale

Loading...
loading...