Termetet nuk ndalen!

Një tërmet 4 ballë ka lëkundur Maqedonisë në orët e para të së mërkurës.

Epiqendra nuk dihet ende por është bërë e ditur se tërmeti është ndjerë në njësinë administrative Ostren i Madh, në Bashkinë Bulqizë, në komunën e Kërçovës edhe në fshatin Devoll të Korçës.

Lëkundjet e tokës kanë zgjatur rreth 10 sekonda dhe shumë qytete afër kufirit maqedonas e kanë ndjerë, ndërkohë që nuk raportohet për dëme.StrugaLajm

Nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit rrezikohet dhe shpërthimi I vullkanit “Duvallo”, në fshatin Kosel.

In : Aktuale

Loading...
loading...