Policia serbe arreston tre shqiptar

Policia serbe ka arrestuar sot tre shtatas shqiptare, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Mesohet se MP në bashkëpunim me Administratën Doganore tek te arrestuarit shiptare  kapën më shumë se 11 kilogram drogë (marihuanë) në kalimin kufitar të Horgos.

Mesohet se te arrestuarit shiptare janë T.V (1989), T. E (1987) dhe D.I (1997) tek te cilet  policia ka gjetur 20 pako prej 11.198 gram ne  veturen e tyre te merkes “Opel Vektra” me tabela AL. Sipas urdhrit të prokurorisë kompetente në Suboticë, të dyshuarit u arrestuan deri në 48 orë.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...