Tërmetet bëhen të zakonshme në Strugë dhe Ohër

Banorët e rajonit të Ohrit edhe sonte nuk kanë qetësi. Disa çaste më parë, më saktësisht në orën 21 e 31 minutë është regjistruar një tërmet prej 3.9 shkallë sipas Rihterit.

Tërmeti ka qenë në thellësi prej 2 kilometra, 11 kilometra në veri-perëndim nga Resnja dhe 8 kilometra larg Koselit.

Tërmetet në këtë rajon nuk kanë të ndalur që nga data 18 qershor.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...