Bayern i bën 8-2 Barcelonës

Një natë e çmendur në Lisbonë, Barcelona ka regjistruar humbjen më dramatike të këtyre viteve të fundit, pasi u mund me rezultatin 8-2 nga Baryern Munich.

Pjesa e parë e takimit përfundoi me rezultatin 4-1, me gola të realizuar për baravezët, nga Muller dy herë, Gnabry dhe Perisic.

Ndërsa në pjesën e dytë, Barcelona ngushtoi diferencën falë një goli të Suarez. Mirëpo entuziazmi zgjati fare pak pasi Kimmish realizoi golin e pestë për të tijët, për të vijuar më pas me golat e të përhershmit Lewandowski dhe Coutinho i cili realizoi dy herë në fund.

Me këtë fitore gjermanët kalojnë në gjysmë-fiale, ndërsa Barcelona është me valixhe gati për t’u rikthyer në shtëpi, me një kujtim të hidhur që do të mbahet mend gjatë në memorien e tifozëve katalanas.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...