Aktuale

Aktuale

Qytetarët përballen me çmimet e larta, shporta e konsumit vazhdimisht e më shtrenjtë

Piku i verës solli një valë të re të rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore. Qytetarët habiten thuajse çdo ditë...
Read More
Aktuale

Do këtë fluturime me të lirën nga Aeroporti i Ohrit

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Aleksandar Nikolloski paralajmëron linja të reja ajrore me kosto të ulët nga aeroporti i Shkupit...
Read More
Aktuale

Kapet drogë në rrugën Strugë-Ohër

Më 20 korrik 2024, në orën 22:10, në rrugën kryesore Strugë-Podmoll, zyrtarët e policisë nga Departamenti për tregti të paligjshme...
Read More
Aktuale

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

Shkruan: Adnan Azizi Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore! Në...
Read More
Aktuale

Shkollat ku numri i fëmijëve është ulur do të mbyllen

Një numër i madh i shkollave, veçanërisht në zonat rurale, janë gati të mbyllen. Dalja jashtë vendit dhe ulja e...
Read More
Aktuale

Nga java e ardhshme fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Shkup, 21 korrik – Drejtoria për të Ardhurat Publike njofton se nga java e ardhshme do të fillojë pagesa e...
Read More
Aktuale Rajoni

“Përse më pe gruan?!” -Të shtëna me armë zjarri ku mbeti i plagosur një person, policia zbulon motivin e konfliktit!

Rasti i të shtënave me armë në zonën e Tales të Lezhës, ku mbeti i plagosur një person, “merr kuptim”...
Read More
Aktuale

Aksident në Autostradën Tetovë-Shkup

Më datë 20.07.2024 në ora 23:50, në SPB-Tetovë është raportuar se në autostradën Tetovë – Shkup, afër fshatit Trebosh, komuna...
Read More
Aktuale

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen

Nga Kim Mehmeti Ka një problem që është ‘gjenetik’ e të cilin VMRO-DPMNE’ja kurrë nuk do mund ta tejkalojë: ajo...
Read More
Aktuale

MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve

Në zonën e SPB Shkup në periudhën e kaluar janë regjistruar disa vepra penale “mashtrim”, të cilat janë kryer ndaj...
Read More
Aktuale

VLEN: Koalicioni do të zhvillohet në një lëvizje politike!

Koalicioni VLEN thekson unitetin dhe përkushtimin e qartë ndaj parimeve, vlerave, ideologjisë dhe angazhimeve të përbashkëta programore. Grupi i partive...
Read More
Aktuale

Ja cilat janë disa mënyra për të ulur rrezikun e kancerit në zorrën e trashë sipas dietologëve

Ekspertët e shëndetit kanë alarmuar se kohët e fundit numri i pacientëve që diagnostifikohen me simptomat e kancerit kolorektal ose...
Read More
Aktuale

Vriten tre persona në Shqipëri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Memaliaj pak minuta pas mesnatës së kësaj të shtune. Mësohet se tre persona,...
Read More
Aktuale

85% e gjërave që ju shqetësojnë nuk ndodhin kurrë, thotë shkenca

Gjërat që ju shqetësojnë janë në shumicën e kohës thjesht në mendimet tuaj Një studim nga universiteti “Cornell” zbuloi se...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Në bllokun shqiptar garë e ngushtë

Koalicioni në mes Lëvizjes Besa dhe Aleancës për mbështetje të ndërsjellë të kandidatëve të cilët hynë në rrethin e dytë dhe mbështetja e drejtpërdrejtë e LSDM-së dhe jozyrtarisht nga PDSH,...
Read More

UEFA dënon Skënderbeun

Skënderbeu dënohet nga UEFA. Organizmi më i lartë evropian i futbollit nuk i ka toleruar koret raciste në ndeshjen e korçarëve kundër serbëve të Partizanit të Beogradit të mbyllur 0-0....
Read More

Kapen me 1 milion € drogë, lihen në burg trafikantët shqiptarë

U kapën me 1 milion € drogë, lihen në burg trafikantët shqiptarë U kapën me 1 milion € drogë, lihen në burg trafikantët shqiptarë Publikuar: 21:09, 27 Tetor, 2017 Pesë...
Read More

“Ditën e Zgjedhjeve”, akrepat e orës kthehen prapa 60 minuta

Të dielën akrepat e orës kthehen prapa 60 minuta Publikuar: 18:30, 27 Tetor, 2017 Si çdo vit në javën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e...
Read More

DIASPORA per STRUGEN me deklaratë

DIASPORA per STRUGEN Deklarate e hapur per Media Ju bejme thirrje te gjithe Struganve pa marr parasysh perkatsine kombetare apo fetare qe mos bien prapavi te propagande te BDIse, Aliut...
Read More

Në Strugën shqiptare, shqiptari do të zgjedh shqiptarin!

Nbga Beqir SINA Ajo që ndodhi mbrëm në Strug, do të mbetet “faqja e zezë” e këtyre zgjedhjeve, në historinë e shqiptarve të Maqedonisë, për sa i përket asaj që...
Read More

Të dielën Struga e zgjedh kryetarin

Rreth 833.710 qytetarë të Republikës së Maqedonisë të dielën do të drejtohen përsëri në kutitë e votimit për t’a hedhur votën e tyre për kryetar të komunave në rrethin e...
Read More
1 6,635 6,636 6,637 6,638 6,639 7,129

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...